Partnerstwo i seks

10 sposobów na wygnanie nudy z sypialni

Sprawdź, co zrobić, aby w sypialni nie tylko spać!

Znajdźcie łączność

Znajdźcie więź, tę samą, którą mieliście na początku Waszej znajomości. Przypomnij sobie, co w Twoim partnerze Cię zafascynowało i zacznij znów zwracać uwagę na te aspekty. Co lubiliście razem robić? Może wspólne wycieczki rowerowe, czy wypady do kina? Wróćcie do tego. Odnowi to Waszą więź, a przez to pomoże na nowo rozpalić namiętność. Jednym słowem: znajdźcie łączność: sami ze sobą oraz z Waszą przeszłością.

Zmierzcie się z problemami

Jeśli brak zainteresowania seksem powoduje problemy w Waszym związku, pomocna może okazać się wizyta u seksuologa, bądź psychologa. Złe pożycie seksualne może mieć bardzo różnorodne przyczyny. Nie tylko zachwiania w poziomie hormonów, ale także depresja, przemęczenie i stres. Samemu bardzo trudno to jednak określić, a nierozwiązany problem powoduje narastanie konfliktu. Pomoc specjalisty może okazać się niezbędna.

Wyprawcie sobie ostrygową ucztę

Od stuleci ostrygi uznawane są za skuteczny afrodyzjak. Ponoć Casanova zjadał aż po 50 na śniadanie każdego dnia! Amerykańscy naukowcy dowiedli, że wiedział, co robi. Z badań przeprowadzonych na małżach (w tym właśnie ostrygach) wynika, iż są one bogate w rzadkie aminokwasy powodujące wzrost hormonów odpowiadających za libido. Za cel najbliższej randki powinniście zatem wybrać Waszą ulubioną restaurację serwującą owoce morza.

(2-(4’-metoksyfenyl)- 3-rhamnosido-5-hydroksyl-7- glukosido-8-(3’-metyl-2-butylenyl)- 4-chromanon)…?

Jest to wzór ikaryny – głównego składnika herba epidemii (epimedium), używanego w tradycyjnej medycynie chińskiej przy leczeniu arteriosklerozy i neuropatii. Chińska legenda mówi także o innych właściwościach tej rośliny, a mianowicie jako o naturalnym afrodyzjaku. Zgodnie z opowieścią, właściwość tę odkrył jeden z pasterzy. Pewnego dnia zaobserwował na zwiększoną aktywność seksualną w swojej trzodzie, jedzącej tę roślinę.  Badania potwierdziły tę obserwację. Podczas stymulacji seksualnej ikaryna hamuje działanie enzymu PDE5 (na podobnej zasadzie działa Viagra), który jest fizjologicznym wyłącznikiem erekcji. W medycznych sklepach internetowych bez trudu znajdziesz afrodyzjaki dla kobiet i mężczyzn zawierające epimedium.

Wieczór z czekoladą i winem…

Czekolada nieodzownie kojarzy się z przyjemnością, a to za sprawą fenyloetyloaminy i serotoniny obecnych w kakao. Te dwa związki chemiczne pobudzają ośrodki przyjemności w mózgu. Zaś niewielka ilość alkoholu „pobudza apetyt” na seks. Przed pójściem do sypialni uraczcie się więc lampką wina i kawałkiem czekolady.

Olejki eteryczne jako afrodyzjaki

Po kolacji z winem i czekoladą pora na masaż z olejkiem eterycznym. Wybierzcie jaśmin, drzewo sandałowe, cynamonowe, rozmaryn lub szałwię muszkatołową. Niektóre z nich, jak drzewo sandałowe, działają relaksująco, niwelując napięcia. Inne – rozmaryn bądź szałwia – pobudzają.

Magiczny napój

Damiana to gatunek krzewu występujący m.in. w Ameryce Południowej, Środkowej i na Karaibach. Od wieków używana jest w postaci herbaty jako afrodyzjak. Zwiększa ona ukrwienie narządów płciowych oraz zwiększa potencję, zarówno u kobiet, jak mężczyzn. Jak przyrządzić magiczny napój? Zaparz gram suszonych liści rośliny w 250 ml wrzątku. Czas parzenia: 10-15 minut. Pij 3 filiżanki dziennie przez 2 tygodnie. O liście damiana pytaj w sklepach zielarskich lub wyszukaj na takich stronach w Internecie.

Zmysłowy powrót do przeszłości

Zapachy… Każdy z nas ma chyba te ulubione z dzieciństwa i lat młodzieńczych. Przypomnij sobie te, które wystarczyły Wam do rozbudzenia namiętności. Może jakieś ulubione perfumy? Użyj ich bądź poproś partnera, aby to zrobił i przenieś się myślami do tamtych chwil, nim przytulicie się w sypialni.

Ruszajcie się!

Ruch to nie tylko zdrowie, ale także większa ochota na seks. Aktywność fizyczna powoduje wydzielanie się hormonów odpowiedzialnych za aktywację ośrodków przyjemności w mózgu. Jednym słowem uprawianie sportu zwiększa ochotę na seks, co potwierdza wiele badań. Może więc wspólny jogging?

Mężczyźni do garów!

Wyniki badań przeprowadzonych w Gottman Institute w Seatle wykazują, że mężczyźni, którzy poświęcają się pracom domowym i opiece nad dzieckiem, cieszą się lepszym pożyciem seksualnym niż ci, którzy stronią od tych obowiązków. Wytłumaczenie tego zjawiska nasuwa się samo przez się: w takiej rodzinie panują lepsze relacje, kobiety czują się docenione i są mniej zmęczone. Jest więc duża szansa, że nie każdego wieczoru będzie je… bolała głowa.

 

Tekst: Łucja Tarczyńska

Kategoria: Partnerstwo i seks

Porozmawiajmy

Ciekawe

Dostrzeżone

penis dlonierece radosc z brzucha

Inspiracje